Tänane kuupäev 21 Mär 2019, 10:23

Mida mängid?

Konsoolid, PC, Retro, arkaad, mobiil... kõik on sõbrad.

Re: Mida mängid?

PostitusPostitas EvilKatarn » 22 Jaan 2015, 13:33

Ma olen korduvalt üritanud Crusader Kings II-te sisse elada kuid ma ei saa sellest sogasest UI-st kuidagi jagu. Tundub väga lahe aga kurat.
Kasutaja avatar
EvilKatarn

PostitusPostitas hjarg » 22 Jaan 2015, 15:52

Asi pole isegi sogases UI-s, asi on pigem selles, et seal on 100 erinevat muutujat, millega arvestama pead. Pooled avastad kogemata. Kõige lihtsam on, et võta 1066 scenario, vali suvaline Iirimaa krahvkond ja hakka mängima. Eriti palju muid muutujaid ei ole, vastased on umbes sama tugevad kui sina jne jne. Peale paari korda ragequittimist peaks asi juba selgem olema. Suurtest hoia esialgu eemale, seal on veel mitu kihti valitsemist vahepeal.

Tegelikult on Paradox suutnud enam-vähem mõistliku interface asjale tekitad.
Kasutaja avatar
hjarg

PostitusPostitas Riddim » 22 Jaan 2015, 16:09

Rõve Destiny grind,fui! Vanilla level cap on õnneks käes, kui raid edukalt sooritatud saab, siis võib vahelduseks riiulisse puhkama jätta.
Xbox Gamertag - NobleSkrull
Twitter - @TheRiddimOne
Kasutaja avatar
Riddim

PostitusPostitas Iskraman » 22 Jaan 2015, 19:43

Destinys nüüd olemas ka Kangelaneminusees klann. Arvatavasti väga kaua ei jaksa mängida, sest see pagana grind pärsib teisi mänge.
Xbox Live Gamertag - Ninjan182
PSN User - Ninjan182
Kasutaja avatar
Iskraman

PostitusPostitas silknoose » 25 Jaan 2015, 02:02

Serious Sam 3: BFE sai läbitud. Soovitan soojalt absoluutselt kõigile kellele meeldivad kas a) mehaaniliselt viimistletud FPS'id või b) EDF'i-tüüpi crowd control simulaatorid. Mängin kindlasti ka Jewel of the Nile DLC läbi.

Samuti mängisin läbi ka Splinter Cell: Blacklist'i. Mehaaniliselt on mäng täitsa pädev, aga laiem metagame sunnib mängijat liiga agressiivselt mingisuguse raamistiku järgi mängima. Sa kas oled hiirvaikne ja nähtamatu ning mittesurmav, või siis veidi vähem vaikne ja surmav. Vastavalt sellele saad punkte ja nende eest omakorda raha ja selle eest omakorda täiendusi oma varustusele. Väljaspool seda ei koti paraku mitte kedagi kas sa oled hiiliv ninja või marutõbine sarimõrvar.

Kentucky Route Zero esimene peatükk oli oma tunnise pikkusega üks elegantsemaid visuaalnovelle mida ma näinud olen (ning milles pole vastikut väikse kasuõe arhetüüpi). Kel mäng ootel on, see võiks kindlasti ta ette võtta, aga palun reserveerige endale selle tarbeks üks rahulik õhtupoolik.

Viimaks hakkasin ma uuesti mängima Tomb Raider'it, peale seda kui ma esimesel katsel mängust kohe peale koopast välja ronimist loobusin. Seekord jõudsin veidi kaugemal, panin oma esimese laagri püsti, küttisin paar looma ja lasin paar inimest maha. Aga kardetavasti jääb mäng uuesti pooleli. Kogu mängukogemus on liiga ühekülgne ja nüristav ning ülemäära filmilik ringiturnimine näeb Anniversary keerukate ronimispuslede kõrval piinlik välja.
Kasutaja avatar
silknoose

PostitusPostitas Iskraman » 31 Jaan 2015, 10:19

Sega Dreamcasti asjad - sest Qusta kinkis mulle jõuludeks Sega Dreamcasti. Minu valdusest on see konsool ka varem paaril korral läbi jooksnud, aga rumala peaga olen tal väga kergekäeliselt minna lasknud. Vaieldamatult minu jaoks läbi aja TOP 3 konsoolide loetelus. Täielik kutsikaarmastus täiskraadidel.

Shenmue - mäng, mis on aastast 2000 ja näeb isegi tänasel päeval välja veel igati adekvaatne (kui teil on vanem telekas ja võimalus pilt lülitada 4:3 peale). Mäng mis ei kohtle mängijat nagu idiooti. Mäng, mis ei ole lineaarne solgiveetoru, kust mängija, koos muu juraga, lihtsalt läbi uhatakse. Mäng, kus ei tehta nalja, aga ometi on ta humoorikas oma veidral metatasandil. Mäng, mille iga Dreamcasti omanik peaks vähemalt korra käima panema.

I'm outtie, word.
PSN User - Ninjan182
Kasutaja avatar
Iskraman

PostitusPostitas crazygamer » 31 Jaan 2015, 13:46

Super Mario Land 2: 6 Golden Coins: mäng,mis sundis mind Game Boy´ga mängima, mul seemäng pikemat aega olnud juba,aga sai ta üles kaevatud ja ette võetud.Kui ainult mäng salvestaks ka,siis oleks fantast,ehk kunagi vahetan selle patarei ära ka,kui meenub. Mario Landi seeriast minu kahtlemata lemmik mäng.Siiani imestan,kuidas selle laimitrohelise ekraani peal läbi tegin,nüüd pigem eelistan selle mängimisel Game Boy Colorit.
crazygamer

PostitusPostitas krebalo » 31 Jaan 2015, 15:38

crazygamer kirjutas:Super Mario Land 2: 6 Golden Coins: mäng,mis sundis mind Game Boy´ga mängima, mul seemäng pikemat aega olnud juba,aga sai ta üles kaevatud ja ette võetud.Kui ainult mäng salvestaks ka,siis oleks fantast,ehk kunagi vahetan selle patarei ära ka,kui meenub. Mario Landi seeriast minu kahtlemata lemmik mäng.Siiani imestan,kuidas selle laimitrohelise ekraani peal läbi tegin,nüüd pigem eelistan selle mängimisel Game Boy Colorit.
Kiidan heaks. Minu arvates parim Mario. Patarei vahetamiseks tuleb originaalist lugu pidamise huvides osta spetsiaalne klemmidega patarei, mis siis joodetakse plaadile.

Märkimist väärib, et seda võiks isegi nimetada Wario Landi piloodiks. Warioga küll mängida ei saa, sest ta on selles lõpuboss, aga mäng ise, on pigem wariolandilik kui mariolik :)

Siit tuleneb ka põhjus, miks Pezi portable Mario kollektsioonis Super Mario Land 2 üldse olema ei peaks (sest ta keeldub sinna lisamast Super Mario Land 3 ja ülejäänud Wario Lande).
Retropeldik: emotsioonid retromängudest
Facebooki leht
Kasutaja avatar
krebalo

PostitusPostitas PeZ » 01 Veebr 2015, 12:42

haha ma otseselt ei keeldu, aga Wario Land minu arvestuses teine seeria, mille ma peagi järjest ette võtan. (Krt need karbiga ikka päris rare)
Kasutaja avatar
PeZ

PostitusPostitas hjarg » 05 Veebr 2015, 13:00

Dragon Age: Inquisition

Tegelikult teine kord see asi ette võtta. Origin näitab 100+ tundi ees. Kõik ilusasti roosiline, eks?

Mitte päris... Tundub, et BioWare kuulas mõnuga, mida fännidel Dragon Age 2-e kohta öelda on ja tegid oma järeldused. Kõrvalpõikena, oli muu mis ta oli, kuid kurat ja põrgu! see tüüp, kes tuli kenijaalsele mõttele, et hoiaks aega ja raha kokku. Teeks õige ühe koopaprototüübi ja siis kopipasteks seda kõikidele koobastele. Lihtsalt mõnikord paneme osad uksed läbitamatuks. Aaa, ja teeme siis seda majadega ka. Kirkwall oli nähtavasti vägagi tüüpprojekti järgi ehitatud. Ja siis laseme levelikujundajad lahti, mõttetud ahvid ja saadud raha eest ostame kummmiliimi ja jätkame mängudisainiga.

Igal juhul, võeti ette 2-e vead ning tehti siis näidati fännidele, et nänänänäääääää, võtke nüüd! Poolavatud maailm. Nii pikk ja niiiiiiii lai. Võtke, nautige, nänänäääääää. Me oleme õppinud, ausõna. Nänänäääääää!

Ja pole midagi öelda, on õppinud. DAI on suurepärane mäng. Stoori on hea, tegelaste animatsioonidega on vaeva nähtud, cutscened on silmale head vaadata, Varric on lahe tegelane, sina oled väidetavalt suur ja tähtis onu/tädi/kahtlane haldjas jne jne jne. Ainult et...

Siin tuleb mängu see, et avatud maailm on väga tore asi, aga sellel on üks väga suur viga. Sellest 100+ tunnist olen tõenäoliselt ligi pool kulutanud oma tegelase tagumendi jõllitamise peale, kui ma temaga ühest kaardi nurgast teise jooksin ja siis jälle tagasi ja siis jälle edasi. Kui oleks saanud neile kilomeetrilugeja külge panna, siis oleks saanud mitu head maratonitäit keskmisel kiirusel sörki. Ja hobust pole ka mõtet võtta- ei anna kiirusele nii palju juurde ja kui on vaja järjekordse lillepõõsa juures nuusutama hakata, siis peale-maharonimine võtab veel rohkem aega. Ehk siis, avatud maailm on antud juhul palju jooksmist mööda metsi, soid, kõrbeid, tasandikke, mägesid ja kõikvõimalikke muid kohti. Nüri jooksimist, kus midagi teha ei ole. Ning mida maksimalist nagu mina ei saa tegemata jätta.

Siis, questid. Ca 25% puhul on olemas algus, lõpp ja ka vahepala. Ilusasti cutscened ja puha, keegi on viitsinud välja mõelda asjale loo külge jne jne. Huvitavad. 25% on lihtsalt vestlus, ilma cutscenedeta. Ka mingi lugu küljes. Ülejäänud on see, et jooksed ringi, leiad mingi paberi, loed ise läbi, jooksed kohale, teed midagi, tapad kedagi. Ekraani nurka tuleb tekstike, et quest completed ja vsjoo. Iiiiigav. Ehk siis nüri maratonijooks segatuna nüride questidega. Sekka no mitte nii palju erinevaid tegevusi kui Ubisofti mängudes, aga ikkagi küllaga. Kõik tundub nagu katsena panna igav ja elutu avatud maailm ellu- ja ei mingit tulemust.

Samuti, lahingud. Vanades Dragon Age'des oli säherdune süsteem, et anna oma tegelasele käsk rünnata kätte, tema siis teeb neid tavaliigutusi automaatselt. Mõõgaga vehib automaatselt, kõigi erioskuste jaoks tuleb nuppu vajutada. Samuti istub su tegelane automaatselt kolli küljes. Inquisitionis seda enam ei ole. Nüüd pead ka iga rünnaku jaoks vajutama nuppu. Kui sul on maag või vibuonkel, siis pole häda miskit. Seisad paigal, hoiad "R" nuppu all ning kui vaja, siis klõpsutad mingit erilise oskuse nuppu. Kui üritad mängida lähivõitluse tegelast, siis jookse ringi, hoia samal ajal "R" nuppu all, ürita end suunaga vastase poole hoida ja siis vajuta aeg-ajalt ka mõnd erioskuste nuppu. See on tüütu.
Taktikalises vaates saad teistele oma partei liikmetele korraga ühe käsu anda. Ei midagi taolist, et jaluta sinna ja saada siis tulepall teele. Pigem on viga ka selles, et kui sa annad käsu, et jaluta siis sinna, siis tegelane mõtleb mingi aja pärast ümber ja proovib uuesti. Ehk siis deep tactical combat on suhteline mõiste. Kui porilompi sügavaks pead, siis küll.

Aga see on siiski hea mäng. Näeb ilus välja, see 25% stoorit on täitsa talutav, maastikud näevad vähemalt ilusad välja jne. Parem kui Dragon Age 2 vähemalt. Mitte et see saavutus oleks.
Kasutaja avatar
hjarg

PostitusPostitas Shade » 05 Veebr 2015, 13:29

parim dragon age oli 1 ja jääb selleks.
GT: janrist
PSN: janrist
Nintendo ID: janrist
Konsoolid: PS3, 3DS XL, XBOX360, WII U, PS4, XBOX One
Shade

PostitusPostitas hjarg » 06 Veebr 2015, 14:40

Shade kirjutas:parim dragon age oli 1 ja jääb selleks.

Täitsa nõus. Lisaksin juurde, et halvim dragon age oli 2 ja loodetavasti jääb ka selleks
Kasutaja avatar
hjarg

PostitusPostitas Raidou Kuzunoha » 07 Veebr 2015, 07:18

Tegin üle pika pika aja jälle Silent Hill 1 läbi. Mis ma oskan öelda, aegumatu klassik. Nüüd, kus sellise vanakooli õudusmängu elemendid on rohkem juurdunud, nii Silent Hill seerias endas kui teistes, ei ole ehk sellist konkreetset "wow" efekti, aga perspektiivi pannes on see ikka väga julge teos.

Hellnighti kõrval üks parimaid õudusmänge minu jaoks, mis on huvitav, sest too teos on mõneti sarnane Silent Hill 1'ga.
Kasutaja avatar
Raidou Kuzunoha

PostitusPostitas crazygamer » 07 Veebr 2015, 18:13

Super Mario Land 3: Wario Land ka kahtlemata hea mäng,tegu siiski on Mario Landi seeria mänguga,aga ta ei ole nii Mariolik nagu Mario Land 2 seda on, Wario on ka kohmakas ja aeglane sellele lisaks,kuid mängida on hea ja huvitav.Seegi mul 3 korda kõik "save´d game´d" läbi mängitud. Patareivahetus saab sõbra abiga korralikult ära tehtud. Kui see ära saab tehtud,teen sama,mis Mario Land 3ga :D
crazygamer

PostitusPostitas Electrical » 07 Veebr 2015, 21:11

Pole tükk aega siin teemas sõna võtnud, alguses viimase ülikooliaasta kõrvalt ja nüüd töö kõrvalt väga ei ole jõudnud/viitsida mängida, aga nüüd saab see viga parandatud :)

Eelmise nädala EA allahindluses jäi silma vaese mehe Titanfall - ehk siis Xbox 360 versioon koos Season Passiga.
12 eurot kopikatega koos kõigi lisakaartidega tundus täitsa hea pakkumine. Ma ei ole eriline FPS-ide mängija, aga olen suutnud Titanfalli investeerida ümmarguselt 12 tundi oma aega ja peab ütlema, et täitsa meeldib.
Kartsin, et 360 versioon on juba täielikult surnud, aga mõne mängu leiab siiani praktiliselt igal kellaajal, pole kordagi pidanud ootama tühjas lobbys (v.a DLC kaardid).
Graafiliselt näeb üllatavalt okei välja, kuigi tekstuurid laevad üpris tihti liiga kaua või siis ei laegi ära ja selle tulemusena on objektid/tegelased nagu udukogud.
Erinevaid mängumoode on ka piisavalt, siiani pole igav hakanud mitte ühegagi, Runoff tundub hetkel kõige lõbusam nendest.
Mina ei saa sellest nii öelda Story modest kohe üldse aru, mille paganama pärast peavad need "missioonid" täiesti suvalises järjekorras jooksma, mõnikord teed ühte ja sama kaarti 5 korda järjest kuniks mäng otsustab uue kaardi anda.
Acvhievementide poolest tundub ka täitsa tehtav olevat, challengite eest saab üpris palju XP-d, 27 acheevos down 61 to go. :) Kuigi peab ütlema, et 360 versioon tundub üleliigne ja oleks võinud vabalt olemata jääda ning arendajad oleks võinus keskenduma rohkem ONE/PC versioonidele. Kui tulevikus saab Xbox ONE hangitud, siis arvatavasti ei viitsiks selle versiooni enam läbi teha, aitab küll ühest korrast.

Playstation Plusi pakkumistest jäi silma The Swapper PS Vitale. Ülimalt mõnusa atmosfääriga puslekas, mängu välimus ja muusika sobivad väga hästi kokku.

Kunagi ammu sai ostetud Xbox 360 allahindlustest Ridge Racer Unbounded kavatsusega see kunagi läbi mängida, kuna mitmikmängu serverid suletakse veebruari lõpus, siis see andis põhjuse mänguga alustada. Esimeseks üllatuseks tuli see, et mängu arendaja on Flatout seeriatega tuntud Bugbear.
Mitmikmängu poole pealt on tegemist täieliku saastaga, pole vist kunagi nii ebastabiilsete serveritega mängu mänginud. Mängijad visatakse jumal teab millal mängust välja, osad achievementid avanevad täiesti suvalisel hetkel. Näiteks ühe achievementi puhul tuli võita 50 multiplayer sõitu - mina sain vaevu 15 tehtud kui achievement osutus juba lahti lukustada :D
Mäng ise tundub täitsa lõbus ja ootan tegelikult väga üksikmängu läbi mängimist.

South Park: The Stick Of Truthi olen jõudnud ühe korra läbi teha ja teine läbimängimise kord on ka juba poole peal. Ma pole veel kunagi suutnud nii palju ühe mängu mängimise ajal kaasa naerda - I like stupid toilet humour, mkay :(
Xbox Live Gamertag: Eelectrical
PSN: Eelectrical-
Electrical

PostitusPostitas Iskraman » 07 Veebr 2015, 22:43

Shenmue - sai just läbitud. Lõpp oli pisut tüütu. Ma mängin videoänge, et töötegemisest eemalduda, mitte mängudes ka tööd rassida. Aga üleüldiselt jäin väga rahule. Peab kusagilt ka selle teise osa hankima. Ootan loo kulgemist väga.

Eraldi kiidaks mängu soundtracki. Väga hästi sobis mängu atmosfääriga.

Muidugi mina ise oleks tahtnud peategelane Ryo asemel osasid valikuid teisiti teha, aga mäng on mäng.
PSN User - Ninjan182
Kasutaja avatar
Iskraman

PostitusPostitas Erko » 09 Veebr 2015, 23:08

Kuna olen õppimisega tükk aega Eestist eemal, siis peab mängimisega vähe loovam olema. Kaasas pole ühtegi konsooli, küll aga mitte kõige uuem läpakas ja tuliuus iPad Air 2. Star Wars: Republic Commando on juba tükk aega meeles mõlkunud, aga seni pole see ette sattunud, kuni Humble mehed tulid välja Star Warsi bundlega, kuhu ma ka kohemaid raha loopisin. Nii vähe kui ma teda mänginud olen tundub tegu olevat täitsa huvitava mänguga. Haipi on internets kõvasti, loodetavasti ei pea pettuma. Kui vaid mäkiversioon ka oleks ja ei peaks windowsisse buutima...

Selle kõrvale olen mänginud The Wolf Among Usi iPadi versiooni. Pean ausalt tunnistama, et Walking Dead jäi mul pooleli, millegipärast ei tõmmanud edasi mängima. Probleem, mille ma mingi hetk loodan parandada. Aga TWAU meeldib märksa rohkem. Esimesed kaks episoodi on läbi tehtud ning ootan huviga millal järgmine saab laetud. Muusika on suurepärane ning visuaalne stiil on väga lahe.
Erko

PostitusPostitas Shade » 22 Veebr 2015, 20:36

The order 1886 - nii hull see olukord pole kui kriitikud lildi sellest mängust mansard. QTE-sid on, kuid mitte massiliselt, vaheklippe on ka, kuid jällegi talutaval hulgal. Lühikene on natukene teine (8 tundi kuskil kulus minul). Story viisakas - mina annaks 6,5-7 hindeks. Eksklusiivina on pettumus, kui lihtsalt mänguna võtta, siis täitsa OK
GT: janrist
PSN: janrist
Nintendo ID: janrist
Konsoolid: PS3, 3DS XL, XBOX360, WII U, PS4, XBOX One
Shade

PostitusPostitas RyuRobin » 25 Veebr 2015, 16:17

Erko kirjutas:Muide EvilKatarn, mängi kindlasti PW ka läbi. Väga hea mänguga tegu. Lugu viib otse GZ-sse kah.

+1
Ma loeks selle isegi põhiseeria mängude alla. Kui ma ei eksi siis isegi Kojima tahtis sellele algselt MGS5 nimeks panna. Lisaks sellele pole Ground Zeroes pooltki nii impactful, kui Peace Walker eelnevalt mängimata jäetud on.
RyuRobin

PostitusPostitas krebalo » 26 Veebr 2015, 07:53

RyuRobin kirjutas:
Erko kirjutas:Muide EvilKatarn, mängi kindlasti PW ka läbi. Väga hea mänguga tegu. Lugu viib otse GZ-sse kah.

+1
Ma loeks selle isegi põhiseeria mängude alla. Kui ma ei eksi siis isegi Kojima tahtis sellele algselt MGS5 nimeks panna. Lisaks sellele pole Ground Zeroes pooltki nii impactful, kui Peace Walker eelnevalt mängimata jäetud on.

+1 RyuRobinile pealkirjade lahtikirjutamise eest. Silm puhkas kohe.
Retropeldik: emotsioonid retromängudest
Facebooki leht
Kasutaja avatar
krebalo

PostitusPostitas Ago » 26 Veebr 2015, 22:34

Mõni kuu tagasi tegin läbi Resident Evil 4'.

Siis liikusin viiendani. Polnud parem kui eelmine, kuid meeldis siiski.

Nüüd olen kuuendani jõudnud. Leon'i kampaaniast kaks esimest episoodi on läbi mängitud ja ma ei tea kas ma suudan selle mänguga edasi liikuda või mitte.
Kasutaja avatar
Ago

PostitusPostitas EvilKatarn » 11 Mär 2015, 23:46

Hotline Miami 2

Mu silmad virvendavad. Pea valutab. Kõrvad vilisevad.
Ülihea.
Kasutaja avatar
EvilKatarn

PostitusPostitas hjarg » 13 Mär 2015, 18:21

Cities: Skylines

Parim linnaehitus peale SimCity 4-a. Viimasest on vist möödas ca 10 aastat.
Samuti, ainus mäng, mis paneb mind tundma kui purjus linnaehitaja- minu liiklussõlmed näevad välja, nagu inseneri käsi värises korralikult, kui ta plaani tegi.

http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =407113757
Kasutaja avatar
hjarg

PostitusPostitas vabarna » 13 Mär 2015, 21:06

Mis tibu see on seal?
Kasutaja avatar
vabarna

PostitusPostitas PeZ » 14 Mär 2015, 01:40

see vist see mängusisene feik-twitter, kus linnaelanikud annavad oma meeleolust märku.
Kasutaja avatar
PeZ

EelmineJärgmine

Mine Mängud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline