Tänane kuupäev 21 Mai 2019, 15:02


Reeglid! Palun loe enne postitamist!

Konsoolid, PC, Retro, arkaad, mobiil... kõik on sõbrad.

Reeglid! Palun loe enne postitamist!

PostitusPostitas PeZ » 13 Nov 2009, 13:56

Punkt nr. 1: Palun ära ole munn!

Puldimurdja sai loodud kui koht, kus saaks teiste entusiastidega rääkida oma hobist, ilma kraaklemise, mölismise ja ebameeldivuseta. Kui keegi põhjendab, miks talle ei meeldi miski, mis sulle meeldib, ei tähenda see kohe, et ta on "fanboy", casual või idoot. Kõigile ei meeldi samad asjad.

Punkt nr. 2: Mõtle mida postid

Enne uue teema tegemist või vastuse kirjutamist tasub kindlasti mõelda, kas see on ikka piisavalt oluline, huvitav ja sisukas. Samas tasub ka kasutada otsingut, et vaadata, äkki on selline teema juba olemas või kuskil mujal sellest räägitud.

Kui alustad teemat, kus arvad, et võiks millestki rääkida, postida screenshotte või lõbusaid videoid siis palun, tee ise ots lahti. Teemad stiilis "See koht on Dendy üle arutamiseks. Lolz." lähevad kustutamisele, sama ka sisutühjade "Äge!", ":D :D" vastuste kohta.

Punkt nr. 3: Mõtle kuidas postid

Postituse kirjutamine ei ole võrdne reaalajas toimuva vestlusega mõnes jututoas või IM-aknas. Postitused võiksid ideaalis olla sisukad, vastama etteantud teemale ja võimalikult heas õigekirjas. Aega on piisavalt, et enne "Sisesta" nupu vajutamist oma jutt veelkord üle vaadata ning veenduda, kas tekst ka ladusat lugemist võimaldab. Puldimurdjas on peamiseks suhtluskeeleks eesti keel. Kui on soovi kasutada mõnda võõrkeelt, on õigekiri eriti oluline. Vigases ema- või võõrkeeles lamedad ja ivatud postid on kiireim tee bännini (kae ka punkti nr 5).

Punkt nr. 4: Piraatlus, modimine, "kodustamine"

Nimeta seda, kuidas tahad, tüütuks jääb see ikka. Piraatlus on igaühe enda südametunnistuse asi ja keegi teine, vähemalt siin, ei viitsi selle üle arutleda. Modimise, isode ja muu sellise jaoks on täiesti eraldi foorumid, soovitan sinna ümber kolida.

Punkt nr. 5: Adminn ja minibossid käsevad, keelavad ja poovad

Kui keegi ilmutab ilmselgeid munni käitumise märke, või ei tundu mingil muul moel puldimurdja keskkonda sobivat, on bänn kiire tulema. Ka ei kuulu edasikaebamisele kustutatud või muudetud postid või teemad. Kui soovid arutleda miks PC on nagu nii sitaks palju parem kui konsoolid, siis palun, mine kuskile mujale foorumisse.

Ühesõnaga, ära posti midagi sellist mida sa ise ei tahaks lugeda ja ma arvan et koos saab sellest kõige mõistlikum mänguhobi foorum terves Eestis.

Punkt nr. 6: Videomängudega hangeldamine ja sahkerdamine (lisatud 27.01.2012)

Mängud ja videomängud ning kõik sellega seonduv on hobi, mida siinsed elanikud hindavad kui meeldivat vaba aja veetmise viisi või elustiili. Selle hulka kuulub tavapärane kollektsiooni uuendamine või väljavahetamine tavapärase ostu, müügi, vahetamise või tasuta ära andmise teel. Ka on väga soositud igasugune foorumikaaslaste teavitamine erinevatest põnevatest leidudest või ahvatlevatest sooduspakkumistest neti- või päris poodides, mida ei suuda fanaatikuna ainult enda teada jätta. Kui aga sinu soov on videomängude maailmas raha peal väljas müügimeest või antiigikaupmeest mängida ja foorumikaaslasi enda foorumivälistele müügipakkumistele või oksjonitele meelitada, siis mine tee seda mujal. Meie ei tee seda foorumit raha pärast ja ei kavatse ka kellegi teise toorest rahateenimise huvi teenida.

Peace out.
Kasutaja avatar
PeZ
 
Postitusi: 956
Liitunud: 12 Nov 2009, 11:52
Asukoht: Tallinn

Re: Reeglid! Palun loe enne postitamist!

PostitusPostitas krebalo » 26 Mai 2011, 18:23

Kuna viimase aasta jooksul on Puldimurdja.net elanikkond kõvasti kasvanud, on aeg meenutada, milline on Puldimurdja olemasolu eesmärk.

Mind isiklikult ei huvita Puldimurdja.net publiku kasvatamine arvete klaarimiste, egotsemiste ega tähenärimiste arvelt. Kui arvad, et Puldimurdja.net on kahepalgelisem kui kõige hullem HV teema, siis järelikult ei ole see koht sinule. Selgitan oma väidet.

Puldimurdja.net loodi ühe väikese seltskonna skype chatgroup'i ja nerdide koduste vidjageimparty'de laienduseks. Linkide ja nö püsivamat väärtust omavate mõtete talletamiseks, kuhu esialgu plaaniti lubada vaid absoluutselt chille ja samal lainel olevaid inimesi, keda oled valmis usaldama ka oma koju.

Puldimurdja on kodu, mille uksed on kõigile lahti, kes tahavad siia külla tulla või isegi elama jääda. Tingimuseks on vaid, et võta omaks selle kodu kultuur ja common sense, mis on täpselt väljendatud lausega "palun ära ole munn!"

Ilmselgelt on praeguseks asi ülekäte läinud ja Puldimurdja tundub minule kui ühele vaderile viimase kuuga aina vähem kodusem. Aeg on lõpetada. Tuleb kiiremas korras juurte juurde tagasi minna. Kodus peab olema chill. Igasugused egod, kes minu (antud juhul siis meie) koju vägisi oma arveid klaarima või arvamust peale suruma tulevad, peavad kas keskkonnaga kohanema või lahkuma.

Ehk siis, kõigile neile, kellega taolisi probleeme tekib: Kena, et külla tulid, aga nüüd leia siinelavatega sama lainepikkus ja kohane või lahku.
Retropeldik: emotsioonid retromängudest
Facebooki leht
Kasutaja avatar
krebalo
 
Postitusi: 1420
Liitunud: 12 Nov 2009, 13:39


Mine MängudKes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline